Маршрут Привододільно – Горганською Пішконею

 

С. Синевир – оз. Озірце – хр. Пішконя – г. Негровець – г. Ясновець – г. Дарвайка – с. Колочава

Загальна протяжність – 26 км. Висота виходу – 680 м. Найвища точка – 1707 м. Тривалість – 2 доби. Складність – середня

 

 

У Верховинсько-Вододільній ділянці Карпат є власні Ґорґани, які називають Привододільними. Їхні вершини також встелені кам'яними розсипами і мають висоти понад 1700 м. Один із найлегших і у той же час неповторних за враженням маршрутів пролягає через хребет, що оперізує розлогу долину Тереблі між селами Синевир і Колочава Міжгірського району.

Вихід слід почати з моста поблизу Острівського лісництва, що за півкілометра від гирла Озерянки. На протилежному боці моста невеличкий вагончик, а ще далі будинок. Поблизу нього уліво відходить дуже гарна, впорядкована наче паркова алея польова дорога, яка виводить на хребет Пішконю. Якщо на першій же розвилці, що трапиться через 3 км, продовжити рухатись прямо, а не праворуч уверх, то вийдемо до мальовничого гірського озера. Біля нього два будиночки, облаштоване джерело, а по всьому периметру стежка, яка з північного боку переходить у дощану естакаду.

Повернувшись назад до розвилки, піднімаємося серпантином, який далі переходить у траверсну дорогу вздовж північного схилу. Тут важливо не пропустити стежку, що веде уверх повз хрест на галявині на гребінь хребта. Через півтори години після виходу від озера без значних труднощів досягаємо хребта Пішконі, де ви будете зачаровані неповторними краєвидами.

Недалеко від місця виходу, на одній з вершин Пішконі, за напрямом подальшого маршруту встановлений хрест. Всі наступні вершини до Ясновця долаються відносно легко. Особливо зачаровує на цій ділянці конусоподібна вершина Негровець (1707 м) з невеликим яйцеподібним озером у льодовиковому карі. Далі хребтом, вкритим травами та маленькими чагарниками, підходимо до Ясновця (1600 м), який виглядає неприступним, адже майже увесь схил вкритий суцільними заростями жерепу. Однак, перетнувши второваною стежкою котловину, вийдемо у сідловину північ ного відрога Ясновця. З неї відривається чудовий вид на вкритий травами східний схил. Підкорюємо вершину і вже дорогою, що йде полонинами Ясновця і Дарвайки, продовжуємо маршрут у південно-західному напрямку, милуючись видами на Стримбу і Полонину Красну. З хребта спускаємось до потоку Герсовець, вздовж якого йде дорога до автотраси через Колочаву.