Маршрут Через Руський Діл на Чивчин

 

С. Зелене – хр. Руський Діл – г. Чивчин – с. Зелене

Загальна протяжність – 42 км. Висота виходу – 850 м. Найвища точка – 1766 м. Тривалість – 2-3 дні. Складність – середня.

Вершина Чивчин (1766 м) дала назву усьому гірському масиву, що тягнеться від гори Стіг на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей та українсько-румунського кордону до с. Сарата у Путильському районі Чернівецької області. Геологічно Чивчинські гори є склепінчасто-бриловим утворенням дуже давніми метаморфічними породами ві­ком 300-600 млн років, що перекриті молодшими осадовими відкладами. За часом утворення вони разом з Рахівськими горами є більш ніж на дві сотні мільйонів років давнішими від інших хребтів Українських Карпат. За мільйони років тільки на виході на Велику Будичевську (1678 м). З неї вже добре видно гору Чивчин. Наближаючись до неї, проходимо цікавий конусоподібний скелястий ви­ступ, а тоді Чивчинаш. Тут залишаємо лінію кордону і спускаємось на північ у сідловину. Підніматись на Чивчин некошеними з десяток років травами не дуже легко. Але вже на вершині просто розпирає груди від захоплення навколишніми краєвидами.

З Чивчина стрімким схилом спускаємось на покинуту чабанами розлогу Мількову полонину. З неї лінією хребта не дуже второваною дорогою виходимо до Черемошу. Звідти рухаємось шляхом вздовж річки до с. Буркута, який був колись у XIX ст. відомою бальнеологічною здрав­ницею. Посмакувавши мінеральної води, очевидно, пішки доведеться іти у Шибени, бо до Буркута останнім часом авто­буси не їздять.