Маршрут "На Ігровець, Високу та Середню"

С. Гута – пол. Погар – г. Ігровець ­–г. Висока – г. Середня – с Гута

Загальна протяжність – 34 км. Висота виходу – 650 м. Найвища точка – 1804 м. Тривалість – 2 дні. Складність – середня.

Хребет, утворений вершинами Ігровець(1804 м), Висока (1803 м) та Середня (1639 м), є другим за висотою у Скибових Карпатах і разом із Сивулянським хребтом належить до Сивулянсько-Станемирських Горган. Продовженням його у північно-східному напрямку є значно нижчий хребет Матагів, який тягнеться до Лімниці в околицях села Осмолода.

Маршрут до полонини Погар повністю співпадає з маршрутом на Сивулянський хребет. З неї рушаємо у північному на­прямку не дуже густим смерековим лісом, постійно набираючи висоту. Через більш ніж 1 кілометр шляху виходимо на кам'яні розсипи урочища Ігровища із осередками жерепу. Про нього ходять містичні леген­ди про померлі душі нехрещених дітей, що знайшли собі тут притулок.

Поступово виходимо на рівну, як футболь­не поле, вершину Ігровця. Краї цього кам'я­ного поля обмежені по всій довжині за­лишками оборонних споруд з часів мину­лих війн. З Ігровця добре проглядаються гострозубі Сивулі та масив Добушанки. За переказом, назву Ігровець отримав че­рез пастуха Кузьму, котрий випасав не­подалік овець. Він спокусив дівчат, граючи їм на флейті-флоярі. Звідси й назва Ігровець (або Ігровище). Мачуха дівчат розізлилася на пастуха через те, що баламутив пасербиць, і позбавила його життя. Потік, що тече під горою, відтоді зветься «Кузьминець». Ще через годину переходу камінням опиняємося на горі Високій. З вершин Ігровця та Високої відкриваються чудові краєвиди на десятки кілометрів в усі сторони, оскільки вони повністю відкриті й височіють над усіма навколишніми горами. З Високої можна продовжити маршрут хребтом Матагів до Осмолоди.

З привершинної частини західного схилу Високої почи­нається стежка в північному напрямку, і поміж зарості субальпійських чагарників виводить на полонину Середню (1450 м), що у сідло­вині між вершинами Висока та Середня. З полонини без речей можна вийти на вершину Середню, яка також захоплює мальовничими краєвидами. Повернувшись на полонину, прямуємо на південний схід у сторону найбільшого зниження, намагаючись знайти закинутий серпантин, який зводить у долину Великого Кузьмінця. Там вздовж річки іде заросла травами дорога, що виводить у Гуту.